Unity kupuje firmu Weta Digital stojící za efekty v Pánovi prstenů a Avengers

Společnost Unity stojící za oblíbeným stejnojmenným herním enginem oznámila důležitou akvizici, za 1,6 miliardy dolarů kupuje Weta Digital. Firma založená režisérem Peterem Jacksonem se zabývá tvorbou filmových vizuálních efektů a za bezmála 30letou historii už v tomto oboru získala šest Oscarů.

Wetu proslavila hlavně práce na sérii Pán prstenů, později se podílela i na vzniku Avatara, nové trilogie o Planetě opic, Hře o trůny a také většině adaptací komiksů od Marvelu nebo DC.

Obchod by měl být dokončen ještě letos. Unity upřesňuje, že získá veškeré technologie, nástroje a assety vyvinutí Wetou a spolu s ním přijme o 275 inženýrů, kteří se starají o jejich vývoj. Součástí akvizice tak nejsou umělecké týmy, jež se podílejí na přípravě modelů a efektů pro filmy.

Unity ale evidentně má zájem jen o technologie, které ostatně samo vyvíjí. Uvádí, že chce budoucím generacím tvůrců nabídnout nástroje, kterými by mohli jednoduše efekty na úrovni zmíněných filmových hitů. Nejde přitom jen o software pro modelování, animování nebo kompozici, ale také přístup ke cloudu, který bude tyto náročné úlohy počítat.

Při tvorbě navíc v budoucnu může hrát roli i herní engine Unity. Konkurence už ostatně takto spolupracuje. Studio ILM (největší rival Wety) využívá Unreal Engine (největší rival Unity) mj. při tvorbě efektů v seriálu Mandalorian.

Diskuze (1) Další článek: Mise Crew-2 skončila. Crew Dragon se v pořádku vrátil zpět na Zemi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,