Vleklý soudní spor Nintenda je u konce. Svými ovladači Wii neporušilo patent

Soudní spor japonské herní společnosti Nintendo a společnosti iLife Technologies, který se táhne dlouhá léta a zažil řadu odvolání, došel konečně ke konci. Dallaský soud rozhodl, že Nintendo žádný patent svými bezdrátovými ovladači Wii neporušilo a nemusí druhé straně platit žádné odškodnění. 

Konzole Nintendo Wii, se kterou byly ovladače dodávány, je dnes již historii nahrazenou několika novějšími modely. Svého času ale byla relativně revoluční a technologie snímání pohybu lidi zaujala. A zaujala i řadu firem, které tvrdily, že Nintendo od nich nápad okopírovalo a porušilo jejich patenty. 

Jednou z nich byla právě americká společnost iLife Technologies. Nintendo v roce 2013 žalovala, jelikož si stála za tím, že systém použitý v ovladačích Wii vymyslela ona. Dokonce ji v roce 2017 dal soud za pravdu a Nintendu přikázal zaplatit 10 milionů dolarů (220 milionů korun).

Japonská firma se ale odvolala a tento týden se soud postavil na její stranu. iLife podle něj nedokázalo přesně popsat, co vyvinulo a jak jeho patenty vypadají, tudíž celá kauza je neplatná. Soudkyně Barbara Glynnová přímo řekla, že v patentové dokumentaci iLife existují jen abstraktní vize, ne konkrétní technologie a ty nemohou být použity jako platný argument. 

Není přitom ani jisté, v jakém stavu dnes společnost je. V době žaloby se angažovala v medicínské oblasti - technologie podobná Wii měla být použita k monitorování syndromu náhlého úmrtí u kojenců - ale aktuálně stránky iLife neexistují. Tehdejší ředitel společnosti změnil pracoviště a podle serveru Ars Technica neodpovídá na dotazy. 

Pro Nintendo tak zřejmě celá věc končí. „Budeme i nadále bránit naše produkty proti společnostem, které se snaží profitovat na technologiích, které nevynalezly,“ uvedl v prohlášení mluvčí americké divize firmy Ajay Singh. 

Diskuze (3) Další článek: Mezinárodní vesmírnou stanici si teď můžete postavit sami. Lego vydalo novou stavebnici

Témata článku: Technologie, Právo, Herní konzole, Patenty, Nintendo, Soudy, Nintendo Wii, Nintendo Switch Lite, Ars Technica, Spor, Wii, Patent, Soudní spor, Switch Lite, Ovladač, AGA, Abstrakt, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony