Herní konzole | Hry | USA

V USA už 48 milionů lidí stráví hraním 15 hodin týdně

V USA už 48 milionů lidí stráví hraním 15 hodin týdně

Hraní her je už velmi populární obzvláště díky tomu, že na výběr je velké množství míst, kde lze hrát „počítačové“ hry – mobilní telefony, tablety, mobilní herní konzole, domácí herní konzole, počítače, notebooky a v nejnovějším případě i samostatné helmy pro virtuální realitu nebo dokonce přímo na displeji v autě.

Analytická společnost NPD Group prověřila aktuální stav uživatelů v USA a získala opravdu zajímavá čísla. Už poměrně vysokých 14 % lidí v USA lze zařadit do skupiny velmi častých hráčů – 48 milionů lidí v USA hraje v průměru 15 hodin týdně na různých zařízeních.

Neuvěřitelných 244 milionů lidí v USA (3/4 obyvatel) jsou hráči, kteří tráví alespoň nějaký čas hraním her nebo utrácejí za interaktivní zábavu. V čase se mění i počet zařízení, na kterých probíhá hraní her. Dle analýzy dotazovaného vzorku lidí 65 % odpovědělo, že hraje na více zařízeních, zatímco v roce 2018 to bylo jen 58 %.

Klepněte pro větší obrázek

Nelze se tak divit, že v USA rychle stoupá i obrat z videoherního průmyslu a obzvláště to je znatelné i v koronavirové krizi, kdy nečekaně velké množství lidí musí zůstat doma a nějak se zabavit. Jen za červen byl rekordní obrat v tomto segmentu o 26 % vyšší než minulý rok ve stejném období. Dle odhadů se obrat za celý rok vyšplhá o 10 % výše než za minulý rok, tedy asi na 159,3 miliardy dolarů.

Diskuze (16) Další článek: Bude takhle vypadat další generace Oculus Quest? Unikl první snímek nové helmy pro virtuální realitu

Témata článku: Herní konzole, Hry, USA, Lidé, Analýza, Hraní her, Obrat, NPD Group, Hraní, Analytická společnost, Milión lidí, Zařízení


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Karel Javůrek
Grafické kartyTechnologieNvidia
Má to smysl, pípla nám eRouška. Moc informací ale z upozornění nevyčtete
Vladislav Kluska
KoronavirusMobilní aplikaceSoftware
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Sony svléklo PlayStation 5 donaha. Chlazení je skutečně masivní a využívá tekutý kov
Lukáš Václavík
Playstation 5SonyHardware