Vyzkoušeli jsme systém Atomer – čím zaujme?

(Inzerce) Různých řešení, která fungují na bázi pronájmu internetových obchodů, je na našem trhu několik desítek. Samozřejmě těch hlavních hráčů je zde pouze pár.
Vyzkoušeli jsme systém Atomer – čím zaujme?

A jelikož právě tato možnost bývá pro mnoho začínajících podnikatelů nejvyhledávanější, vyzkoušeli jsme pro vás systém na pronájem eshopu Atomer.cz. Už na úvod nás rozhodně zaujala možnost, že eshop není to jediné, co lze během několika minut spustit. K dispozici je možnost tvorby i vlastní internetové stránky. Ta je v základní podobě zcela zdarma, což se může hodit různým drobným podnikatelům.

Klepněte pro větší obrázek

Začínáme tím hlavním – založením

Abychom mohli konkrétní funkcionalitu a vlastnosti co nejlépe otestovat, ihned jsme se vydali cestou samotného založení. To nás překvapilo svou rychlostí, jelikož jediné údaje, které bylo třeba uvést, byly tyto:

  • Název domény
  • Emailové adresa
  • Zvolené heslo

Následujícím krokem byla volba konkrétní šablony. Těch je k dispozici pár desítek. Ty staví na celkem čtyřech designových provedeních, které se následně liší hlavně barevnou kombinací. Pro běžné potřeby začínajícího podnikatele tento výběr plně vyhovuje. Samozřejmostí je i možnost šablonu v budoucnu kdykoliv změnit. To lze i v rámci testovací verze, kterou můžete plně využívat po dobu 30 dní od založení. Toho jsme využili i my a můžeme říci, že měsíční doba je dostatečná.

Modulární systém nás nadchl

To nejzajímavější, co nás však při testování eshopu nadchlo, to byl modulární systém, který lze využít. Zahrnuje ho ale i ona druhá sekce, a to je tvorba web stránek. Pokud si ho přiblížíme více, je třeba říci, že vždy platíte pouze za to, co využíváte. V administraci si tak jednoduše navolíte přesně takové moduly, jaké chcete mít. Mohou se týkat vašich zákazníků a jejich třídění, mohou se týkat platebních metod, reklamních bannerů, automatických exportů do porovnávačů cen, ale i do účetních systémů.

Navíc u každého modulu přesně znáte jeho cenu. Ta se měsíčně může pohybovat v rozmezí korun, až desítek korun. Vše funguje na bázi kreditního systému, tudíž si dobijete kredit a z něho je následně cena modulů odečítána. A to jak v měsíčních, tak i ročních fázích – dle naší volby.

Zákazník – ten nejdůležitější člověk

V rámci našeho testování jsme se zaměřili také na to, co vše můžeme vědět o svých zákaznících a jakým způsobem s nimi lze komunikovat. V tomto směru určitě musíme celý systém pochválit. Umožní nám totiž zobrazit i přehledné statistiky toho, co lidé v našem obchodě hledají. A podle toho přizpůsobit nabídku, nebo názvy zboží.

V rámci komunikace lze využívat také anket, formulářů, ale hlavně toho nejdůležitějšího, a to mailing listů. Tento modul samozřejmě slouží k tomu, abyste mohli svým zákazníkům jednoduše zasílat emaily o akčních nabídkách vašeho zboží. Dobrou zprávou je, že cena eshopu tento modul již zahrnuje a tak za něho není třeba doplácet. Rozhodně se jedná o funkci, kterou dnes provozovatelé vyžadují primárně – pokud nechtějí využívat různé externí možnosti, jako Mailchimp a jim podobné.

Platforma vás nemusí svazovat

Je jasné, že začínající podnikatel jistě zvolí přednastavené možnosti a samotný šablonový styl, který mu je k dispozici. Dobrou zprávou je, že v budoucnu nemusí být nutností u něho zůstávat. Atomer totiž nabídne dvě velká pozitiva. Tím prvním je možnost nechat si zhotovit design na míru, který tak bude zohledňovat typ vašeho zboží, typ vaší cílové skupiny, ale i vaše požadavky a potřeby. Stejně tak lze získat eshop na míru i v rámci funkcionality. A co to znamená? Možnost nechat si doprogramovat funkce a moduly, které ve standardní nabídce nenajdete.

Co říci na závěr? Doporučujeme

I když se najdou i tací, kterým systém nemusí vyhovovat, nás plně přesvědčil, že pro efektivní a hlavně jednoduchou správu eshopu může být správnou volbou. Dobrým prodejním argumentem je navíc i cena, která může začínat na pár desítkách korun měsíčně.

Další článek: Acer Aspire Switch 11 V: modernizované 2 v 1 s Core M

Témata článku: Atom, Následující krok, Dobrý prodej, Modulární systém, Začínající podnikatel


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku