YouTube Music má 50 milionů předplatitelů, tři hudební streamovací služby jsou ještě větší

Podle listu Bloomberg již YouTube Music překročil hranici 50 milionů předplatitelů. Do tohoto čísla jsou ale započítáni nejen platící posluchači hudební služby, ale také uživatelé YouTube Premium a ti, kteří testují bezplatnou měsíční zkušebku.

Reálně tak uživatelů hudební služby může být méně, protože si lidé mohou platit YouTube Premium, aby se zbavili reklam na největší video síti, a přístup do bezedné knihovny písniček mají v ceně. K tomu ale poslouchají třeba Spotify.

Tarify YouTube Premium
  YouTube Premium YouTube Music Premium YouTube Premium Lite
cena 179 Kč 149 Kč ?
videa bez reklam ano ano ano
stahování videí do mobilu (na mobilu) ano ne ne
přehrávání videí na pozadí (na mobilu) ano ne ne
neomezený poslech YouTube Music ano ne ne
neomezený poslech hudby ano ano ne
stahování hudby do mobilu ano ano ne
přehrávání hudby na pozadí (na mobilu) ano ano ne

Právě Spotify je královstvím placené muziky. Švédská streamovací služba má již 158 milionů předplatitelů. Apple je se 72 miliony druhý a třetí místo obsazuje Amazon Music s 55 miliony (číslo za loňský rok). V případě Amazonu ale také může jít o neporovnatelnou statistiku, protože Music je i součástí obřího balíčku Prime, v jehož ceně jsou také video služba Prime Video, neomezené úložiště fotek, bezplatná doprava zboží apod.

V celosvětovém srovnání je významný také QQ Music od čínského Tencentu se 43 miliony platícími posluchači, avšak ve světě služba není dostupná. Naopak globálně rozšířený Deezer si platí 7 milionů uživatelů, jednotky milionů mají též Tidal, SoundCloud nebo Pandora. Přesná čísla ale nezveřejňují, resp. statistiky mohou být více než rok staré.

Diskuze (18) Další článek: Sledujte první testovací misi rakety Firefly Alpha

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,