YouTube Premium a Music zdražují tarify pro jednotlivce. Zatím jenom ve Spojených státech

Google se zdražením není sám a dokonce to u něj není poprvé v posledních měsících. YouTube Premium už podražilo na podzim, šlo ovšem pouze o rodinný tarif. Tentokrát zdražuje tarif pro jednotlivce. Evropské unii se zvýšení cen vyhnulo, v USA a Kanadě si Google ale řekl o pět amerických dolarů navíc.

Tentokrát Google zdražuje YouTube Premium jednotlivcům o dva dolary. Týká se to Spojených států, v Česku se cena aspoň zatím nezvýšila. V USA tak zaplatí 13,99 dolaru měsíčně za službu bez reklam, tj. zhruba 300 Kč. Ročné předplatné teď stojí 139,99 dolaru (asi tři tisíce korun). Je tak dražší o 20 dolarů oproti ceně před zdražením. I tak se jedná o výhodnější nabídku ve srovnání s měsíčním předplatným.

Pro srovnání, v Česku tarif pro jednotlivce stojí pouze 179 Kč (se studentskou slevou vychází na 109 Kč). Náš rodinný tarif pro až šest členů a členek je levnější než americký tarif pro jednotlivce – stojí 269 Kč. Roční předplatné u nás neexistuje.

Klepněte pro větší obrázek
YouTube Premium v Česku zatím nepodražilo

Jak připomíná web 9to5Google, který na změnu cen upozornil, Google službu YouTube Premium naposledy zdražil v roce 2018, když spouštěl Music. Hudební služba jde nahoru také, a to o dolar, takže Američanky a Američany vyjde na 10,99 dolaru. Své hudební služby už loni zdražily Apple nebo Amazon. Z filmových služeb zdražení v zahraničí oznámily MaxDisney+.

Zdroje: 9to5Google

Diskuze (8) Další článek: Copilot pro všechny a Outlook v základní výbavě. Vyšly Windows 11 build 23506

Témata článku: Google, YouTube, YouTube Premium, YouTube Music, Alphabet, Předplatné, Služby