Z Nej.cz roste telekomunikační gigant. Kupuje Netbox a nabídne optiku pro půl milionu domácností

Společnost Nej.cz spadající pod skupinu Kaprain se opět rozroste. Jak informuje E15, holding Karla Pražáka kupuje firmu Smart Comp. Transakci v hodnotě vyšších stovek milionů korun ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Nej.cz se bude největší mezi malými a svým vlivem a dosahem na telekomunikačním trhu se zařadí za trojku v podobě O2/Cetinu, T-Mobilu a Vodafonu. Postupně pohlcuje regionální poskytovatele internetu a po akvizici Smart Compu bude jeho služby odebírat 230 tisíc domácností.

Společnost letos dokončila fúzi, kterou fakticky zanikly dřívější firmy LTnet, Freebone, Itself, SporkNet, Telly CE a CentroNet a spojily se pod jednotnou značkou Nej.cz. V minulosti už takto splynula i s firmami RIO Media, CATR Chodov, Neuronline, Axonline, Centrio, Selfnet, Monex, Internet Pb nebo Kabelovou televizí Přerov. Ziskem Smart Compu se dostane k široké optické síti Netbox a oblíbené IPTV Kuki.

Podle mluvčího Kaprainu Ondřeje Pechara bude optická síť Nej.cz v dosahu půl milionu domácností. Kromě toho v několika místech nabízí i Wi-Fi a jinde přeprodává xDSL. Pohlcením CentroNetu na sebe vzala i závazek vybudovat bezdrátovou síť v licencovaném pásmu 3,5 GHz. Vedle toho nabízí kabelovou i internetovou televizi a od letoška působí také jako virtuální mobilní operátor hostující v síti T-Mobilu.

Diskuze (5) Další článek: Nahoře a s malými ikonami. Taskbar11 upraví hlavní panel ve Windows 11

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,