Za rok 2021 se prodalo 350 milionů počítačů a notebooků. Lenovo všem ukazuje záda

Analytická společnost IDC zveřejnila aktuální prodejní statistiky prodejů počítačů a notebooků za celý minulý rok 2021. Opět jsme se dočkali dvouciferného růstu.

Za rok 2021 se prodalo celkem 348,8 milionu počítačů a notebooků, což je meziroční růst o 14,8 % (v roce 2020 to bylo 303,9 milionu). Nejvíce zařízení prodalo Lenovo a to 82 milionů, přičemž si drží tržní podíl 23,5 %. Na druhém místě je HP s 21,2% podílem a třetím velikánem je pak Dell se 17%.

Na čtvrté pozici je s velkým odskokem Apple, který prodal 27,8 milionu počítačů a notebooků a drží tržní podíl 8 %. Právě Apple rostl nejrychleji ze všech a meziročně si polepšil o 22,1 %.

Klepněte pro větší obrázek

Na pátém místě skončil Acer Group s podílem 6,9 % a téměř 24 miliony prodanými počítači a notebooky. Ostatní méně známé a neznámé značky dohromady drží 23,4% zastoupení. Z pohledu všech značek pozitivní situace nejméně využilo HP, které meziročně prodalo jen o 9,3 % více zařízení. V tabulce chybí Asus, který se nedostal do první pětky.

Dle vyjádření hlavního analytika lze pozorovat vyšší prodejnost především prémiových produktů, které umožňují snadnou práci odkudkoli. Vzhledem ke stálým problémům s koronavirem se totiž ve velkém množství společností začal více provozovat home office, který dovoluje flexibilní práci nejen z domova.

Diskuze (10) Další článek: Hranatý Cybertruck se začne vyrábět nejdříve počátkem příštího roku. Tesla a zpoždění už patří k sobě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,