Umělá inteligence | Oracle

Zájem o experty na umělou inteligenci je v Silicon Valley obrovský. Oracle nabídlo odměnu 6 milionů dolarů

Foto: <a href="https://www.flickr.com/photos/oreillyconf/37335674055">O'Reilly Conferences</a>, <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/deed.cs">CC BY-NC 2.0</a>
Zájem o experty na umělou inteligenci je v Silicon Valley obrovský. Oracle nabídlo odměnu 6 milionů dolarů | Foto: O

V technologických firmách se nyní vše začíná točit kolem umělé inteligence. Získat talentovaného experty v tomto oboru je přitom klíčové a firmy za to dokáží zaplatit obrovské sumy. Obzvláště to platí v tak konkurenčním prostředí, jako je Silicon Valley.

Právě tam nyní došlo k náboru, který už by se dal vzhledem k ceně srovnat s akvizicí celého startupu. Oracle totiž za jednoho nejmenovaného experta z oblasti umělé inteligence zaplatilo celkem 6 milionů dolarů, jenom kvůli tomu, aby ho získala pro sebe.

Tento balík peněz je pochopitelně rozdělen jak na klasickou mzdu, tak i akcie Oraclu. Je jasné, že tento inženýr měl určitě dlouhodobé zkušenosti a musel být významnějšího charakteru, ale Oracle jeho jméno tají.

Pro Oracle je umělá inteligence velmi důležitá pro budoucnost, protože jak to vypadá, ostatní hráči jsou v tomto směru napřed a aby mohl v budoucnu prodávat nové produkty a služby, bude muset držet krok s tou nejlepší konkurencí jako je Google, Amazon, Microsoft, IBM a dalšími.

ELONOVINKY: Jak Elon Musk šťourá do umělé inteligence

Váš názor Další článek: ELONOVINKY: Čím a kdy chce SpaceX dostat lidi na oběžnou dráhu

Témata článku: Microsoft, Google, Umělá inteligence, Elon Musk, Amazon, IBM, Oracle, Dol, Technologická firma, Milión dolarů, Ostatní hráči, Odměna, Nový produkt, Inteligence, Expert, Silicon Valley, Konkurenční prostředí, Dlouhodobá zkušenost, Obrovská suma, Dolar, Akcie, Valley