Zaměstnanci Facebooku reagují na skandál: Odchází ke konkurenci nebo aspoň na Instagram

Facebook a svět nejen sociálních sítí stále „žije“ skandálem v podobě úniku dat. Podle informací webu The New York Times se začaly projevovat i problémy přímo uvnitř firmy, respektive v rámci jejich zaměstnanců, kteří na skandál reagují. Příliš to nezlepšil ani nedávný únik staršího e-mailu jednoho z vedoucích manažerů Facebooku (Andrew Bosworth), ve kterém v roce 2016 obhajoval růst Facebooku „za každou cenu“.

Objevily se tak první případy, kdy někteří zaměstnanci a inženýři odcházejí z Facebooku nebo si vyžádali místo v jiné divizi, typicky v rámci WhatsAppu nebo Instagramu, které Facebooku rovněž patří.

Vertikální videa budou standard. Smiřte se s tím

Jedním takovým je například produktový designér Westin Lohne, který odchod na Twitteru popsal tak, že jde pro něj o morální problém. Je pravděpodobné, že bez práce nebude příliš dlouho, protože technologické firmy se předhánějí v tom, získat kvalitní zaměstnance. Toho by se Facebook mohl obávat, protože konkurence na trhu práce v technologických firmách je velká a zaměstnanci tak mají poměrně snadnou šanci přejít k jinému zaměstnavateli.

Mark Zuckerberg byl v úterý a ve středu „na koberečku“ politiků amerického kongresu, kteří chtějí vědět, jak je možné, že Facebook dovolil těmto stranám tak efektivní sběr informací a více nechránil informace svých uživatelů.

O aktuálních problémech Facebooku jsme se bavili v Týdnu Živě:

Diskuze (1) Další článek: Mark Zuckerberg je na koberečku u amerického kongresu a prozrazuje, jak funguje Facebook. Sledujte živě

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Twitter, Instagram, WhatsApp, Mark Zuckerberg, Zaměstnanci, Aféry, Technologická firma, INS, Sociální síť, Bosworth, Skandál, Uživatelé, Konkurence, ASP, New York Times, Americký kongres, Jediný problém, Sběr, Vedoucí manažer, Hromadný sběr, SKA, Nedávný únik, Andrew Bosworth