Zavřené internetové či herní kavárny se mohou měnit v doupata na těžení kryptoměn

Všude ve světě dochází k uzavírání různých druhů obchodů a jedním z nich jsou i kavárny. S růstem cen kryptoměn a tím pádem větší výhodnosti při aktuálním těžení kryptoměn, se tak objevil první popsaný příklad toho, kdy majitel zcela změnit využití vlastních či pronajatých prostor.

Jak krátce upozornil twitter účet @I_Leak_VN, kavárna „Cafe Computer Star“, která byla nakloněná fanouškům počítačů, zcela změnila svůj byznys model. Vlastní stroje pro hraní her, které mají grafické karty, začala využívat pro těžení kryptoměn (Ethereum a jiné) a zároveň postavila i specializované těžební rigy.

Výhodou je, že majitelé kavárny se už v předstihu dostali k výkonným modelům GeForce RTX 3080 od Nvidie, takže je těžba kryptoměn opravdu efektivní. Dle vyjádření dokonce podnik nyní vydělává více, než při provozu klasické kavárny. Důvodem je i fakt, že v dané lokalitě ve Vietnamu je velmi levná elektřina.

Bude zajímavé sledovat, jestli jedná o trend, který budou následovat i další majitelé použitelných prostor s levnou elektřinou. Problém masivního přechodu ale je, že zkrátka nejsou v prodeji grafické karty, takže nová těžební doupata nemohou rychle vznikat ve velkých počtech.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (15) Další článek: Zahrajeme si na virus, který vyčmuchá, že v Chromu navštěvujeme Pornhub

Témata článku: Kryptoměny, Byznys, Počítače, Nvidia, Grafické karty, Těžba, Ethereum, Elektřina, Těžení, Grafická karta, GeForce, Majitel, Doupě, Počítač, Vietnam, Kavárna