Zavřené internetové či herní kavárny se mohou měnit v doupata na těžení kryptoměn

Všude ve světě dochází k uzavírání různých druhů obchodů a jedním z nich jsou i kavárny. S růstem cen kryptoměn a tím pádem větší výhodnosti při aktuálním těžení kryptoměn, se tak objevil první popsaný příklad toho, kdy majitel zcela změnit využití vlastních či pronajatých prostor.

Jak krátce upozornil twitter účet @I_Leak_VN, kavárna „Cafe Computer Star“, která byla nakloněná fanouškům počítačů, zcela změnila svůj byznys model. Vlastní stroje pro hraní her, které mají grafické karty, začala využívat pro těžení kryptoměn (Ethereum a jiné) a zároveň postavila i specializované těžební rigy.

Výhodou je, že majitelé kavárny se už v předstihu dostali k výkonným modelům GeForce RTX 3080 od Nvidie, takže je těžba kryptoměn opravdu efektivní. Dle vyjádření dokonce podnik nyní vydělává více, než při provozu klasické kavárny. Důvodem je i fakt, že v dané lokalitě ve Vietnamu je velmi levná elektřina.

Bude zajímavé sledovat, jestli jedná o trend, který budou následovat i další majitelé použitelných prostor s levnou elektřinou. Problém masivního přechodu ale je, že zkrátka nejsou v prodeji grafické karty, takže nová těžební doupata nemohou rychle vznikat ve velkých počtech.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc. Do této kategorie řadíme také digitální tokeny NFT.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (15) Další článek: Vláda slíbila 18 bodů digitální revoluce, ale nesplnila žádný z nich

Témata článku: Kryptoměny, Byznys, Počítače, Nvidia, Grafické karty, Těžba, Elektřina, Ethereum, Kavárna, Počítač, Majitel, Grafická karta, GeForce, Těžení, Doupě, Vietnam, Stolní počítače na Heureka.cz