Zoom | Webkamera | Cisco Systems

Zoom je populární, ale není jediný. Několikanásobně vyrostl také Webex

Zoom je populární, ale není jediný. Několikanásobně vyrostl také Webex

Byť se v souvislosti se skupinovými telekonferencemi v poslední době mluví především o americkém Zoomu, který vyrostl z prosincových 10 milionů videí denně na březnových 200 milionů, donedávna téměř neznámá služba rozhodně není jediná.

Aktuální přesun milionů lidí na home office a sociální distanc samozřejmě posílil i všechny ostatní včetně zavedených podnikových značek. Před pár dny se se svými čísly pochlubilo třeba Cisco, které je nepsaným standardem firemních dálkových videohovorů.

Neroste jen Zoom, ale prakticky všichni

Telekonferenční služba Cisco Webex v posledních dnech několikanásobně vystřelila v Americe (2,5×), Asii (3,5×) a zdaleka nejvíce v Evropě (4×). Dohromady pak na 324 milionů hovorů.

Webex je sice primárně placená služba, v nabídce je ale i bezplatný tarif. Cisco v těchto dnech navýšilo jeho kapacity, zdarma lze tedy realizovat videohovory až o 100 lidech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
To, co umí Zoom, zvládnou i ostatní. Třeba bezplatný Webex od Cisca.

Cisco se zároveň snaží vytěžit z bezpečnostních chyb svého konkurenta. V zámoří se například diskutuje absence skutečného end-to-end šifrování Zoomu, nebo třeba tzv. zoombombingu, kdy se cizí uživatelé nabourávají do probíhajících videochatů. Webex je v tomto srovnání lépe zabezpečený a nabízí plné end-to-end šifrování komunikace.

Za jeho vzrůstem v březnu stál právě home-office zaměstnanců po celém světě, ale také využívání Webexu ve školách a zdravotnictví (doktor na videu). Nakonec i onen zvýhodněný bezplatný tarif v době krize.

Stávající parametry svých služeb rozšiřují i ostatní. Třeba Meet (až 250 účastníků) od Googlu, který je určený pro zákazníky služby G Suite.

Diskuze (4) Další článek: Fanoušci konspiračních teorií mají jasno: Za COVID-19 stojí 5G, a proto je třeba zapalovat BTSky. YouTube bude reagovat

Témata článku: Google, Web, Evropa, Zoom, Instant Messaging, Webkamera, G Suite, Šifrování, Cisco Systems, Služba, Asie, Webex, Tarif, Videohovor, Amerika, Cisco, Cisco WebEx


Určitě si přečtěte

Bluetooth 5.0 může mít obrovský dosah. I několik desítek kilometrů
Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Používáte Disk Google? Tak si dejte pozor: od října začne automaticky vysypávat koš
Vladislav Kluska
Disk GoogleÚložištěGoogle
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
AMD začalo nabízet kola. Celoodpružený model je vyloženě ostuda
David Polesný
CyklistikaAMD
Sony svléklo PlayStation 5 donaha. Chlazení je skutečně masivní a využívá tekutý kov
Lukáš Václavík
Playstation 5SonyHardware
Má to smysl, pípla nám eRouška. Moc informací ale z upozornění nevyčtete
Vladislav Kluska
KoronavirusMobilní aplikaceSoftware
Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Karel Javůrek
Grafické kartyTechnologieNvidia