Honeywell a Vysoké učení technické v Brně spolupracují v oblasti internetu věcí

Honeywell a Vysoké učení technické v Brně spolupracují v oblasti internetu věcí

Společnost Honeywell (NYSE: HON) a Vysoké učení technické v Brně uzavřeli memorandum, jehož cílem je navázat úzkou spolupráci na vývoji nových IoT technologií, které mají pomoct společnostem stát se produktivnější, efektivnější a bezpečnější. Memorandum o spolupráci uzavřel Honeywell s Fakultou informačních technologií, Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií a Středoevropským technologickým institutem CEITEC.

Partnerství bude zaměřeno na strategické IoT projekty výzkumu a vývoje v oblasti jako je např. urban mobility a jiné krátkodobé projekty, včetně stáží pro studenty. Bude rovněž podporovat výzkum a vývoj projektů spojených s doménovými oblastmi společnosti Honeywell, ke kterým patří aerospace, technologie pro komerční budovy a bezpečnost a produktivita práce.

„Toto partnerství znamená další krok při plnění závazku k Jihomoravskému kraji, a zároveň udržuje naše postavení jako předního inovátora v oblasti digitální transformace,“ řekl Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions, Česká republika (HTS CZ). „Ve spolupráci s VUT vidím skvělou příležitost k rozvoji inovativních řešení a technologií. Jsem si jist, že společné projekty vytvoří studentům příležitost aktivně se zapojit do průmyslových výzkumných aktivit, jejichž prostřednictvím posunou své studijní zkušenosti na zcela jinou úroveň.“

„Společnost Honeywell patří mezi významné partnery brněnského VUT, a to nejen proto, že celá řada našich absolventů nachází v této firmě své budoucí uplatnění. Naši odborníci z Fakulty informačních technologií či Fakulty strojního inženýrství už v minulosti řešili ve spolupráci se zástupci Honeywellu zajímavé výzkumné projekty, například v oblasti letecké dopravy. Věřím, že tato smlouva pomůže naši dosavadní spolupráci ještě rozšířit a prohloubit,“ uvedl rektor Vysokého učení technického v Brně Petr Štěpánek.

Technologie společnosti Honeywell stojí v čele revoluce průmyslového IoT, která spojuje přední fyzické produkty s pokročilým softwarem a datovou analýzou, a tím podporuje chytřejší, více propojený, bezpečnější a udržitelnější svět. Mnoho z těchto pokročilých řešení je navrženo a vyprojektováno v České republice více než 1 100 inženýry.

HTS CZ patří k největším a nejmodernějším výzkumným a vývojovým centrům společnosti Honeywell v Evropě. Své vývojové aktivity zaměřuje především na čtyři oblasti – letectví, řešení pro industriální budovy, řešení pro bezpečnost a produktivitu práce a pokročilé materiály a technologie. Experti, kteří zde pracují, mají výrazné multidisciplinární znalosti zejména v oblasti softwaru, elektroniky, mechanických materiálů a pokročilých systémů. Středisko HTS CZ přijalo závazek, že bude rozvíjet své aktivity v regionu a neustále hledá nové inženýrské talenty.

Další článek: Microsoft a jeho podivné reklamy. Teď v jedněch shazuje Office proto, abyste si koupili Office


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30